Naděje zůstává 2. - ,,Dej ránu první a zvítězíš!

12. května 2008 v 19:17 | Leandra |  --- Naděje zůstává
Taaak je tu další kapitola. Není nijak extra, též nejsem spisovatel ani v tom nejsem nijak dobra. . .
Kapu prosim komentujte ať vím co na ni říkáte. Chtěla bych ji věnovat všem mým komentátorům jako jsou - Anusz, Lucy Salliery, Mystery, Papaja, Drachia, Jenny, Kayla Ronia, jaja, Leenikk, Natusz a vsem ostatním!
PS Omluvte delku. . . Ale ja fakt spisovatelka nejsem a nikdy ji nebudu. . . Kapca je fakt krátká, s bídou 4 strany ='(

,,Bradavice?" zašeptala znova a hlasitěji.
Rychlostí blesku se postavila a jako lev v kleci začala rozčíleně pobíhat po místnosti. Smutek ze ztráty byl zničehonic fuč.
,,Kouzla?! Čáry?! Bradavice?!!!" rozhazovala rukama.
,,Děje se něco zlato?" ozvalo se z předsíně.
,,Néé vůbec, ale vůbec nic!" zvolala Kiara hlasem plným ironie.
Táta dělal jako by ten tón přeslechl, ale nedalo mu to a vkoukl do dveří světlého pokoje své dcery. Pohled na rozzuřeného potomka mu dělal obavy, ale zároveň vykouzlil po dlouhé době na jeho povislých rtech úsměv.
,,Kiar…" začal opatrně.
,,Kiar? Moje máma byla čarodějka a ty si teď jen přijdeš a řekneš Kiar!" zuřila.
,,Holčičko… Nech toho a poslouchej." Přerušil výbuch zlosti.
,,Neříkej mi holčičko!" vyjela na něj.
,,Když mě necháš mluvit tak…"
,,Tak ? Tak ? Tak jako co?!" její pohár zklamání smíšeného se vztekem již extrémně přetékal.
,,Tak se dozvíš pravdu!" vyštěkl otec, jelikož už taky namíchnutý. Tohle ji vyvedlo z míry a nechápavě se sesunula na postel.
,,Pravdu?" zopakovala mumláním.
,,Ano…Pravdu" dořekl a posedil se vedle ní.
,,Tak?" vybídla ho po chvíli mlčení a otec se nadechnul a zpustil.
,,Víš já jsem pouze obyčejný mudla - toť člověk, který neumí čarovat" vysvětlil když uviděl otazníky v očích své dcery. ,,No. . . A tvá máma, byla čarodějka, studovala na škole, kam tě přijali. Ty si v naší rodině první, kdo zdědil, čarovnou moc, tvá máma to neměla v krvi, ona měla talent. Nechtěla, abys byla jako ona, nechtěla aby jsi byla takovou bojovnicí ani abys si nepokazila dětství a budoucnost. Jenže večer před nehodou" musel se znova nadechnout jelikož mu do očí vytryskly slzy. ,,Mi pověděla jen to, že kdyby se jí samotné něco stalo, mám dohlédnout na to, abys se dověděla pravdu. Kterou už víš. Teď mě zajímá jen jediná otázka : Chceš ?" nadějně na ni pohlédl.
,, Pořád nemůžu uvěřit tomu, co se to děje!" řekla a podívala se na něj. ,,Tati víš. . . Ano, chci pokračovat v maminých stopách!" řekla rozhodující verdikt a objala tátu. Otec se ji jemně vymknul a zadíval do očí.
,,Děkuju. Jsem rád, že ses takto rozhodla" dodal a opustil pokoj.
,,Tati!" stihla ještě zavolat a ve dveřích se opět objevila jeho hlava.
,,Ano?"
,,Smím o tom někomu říct?"
,,To je na tobě, ale hlavně uvaž komu to řekneš." Dopověděl a zavřel potichu dveře.
Kiara se samou blažeností roztáhla na gauči a nevěřícně zírala do bílého stropu. Musím to někomu říct, prostě musím! Neodolala a natáhla se po přenosném telefonu. Vyťukala číslo své jediné nejlepší přítelkyně. Jestli se to tak dalo říci tak ty ostatní byli ,,jen" kámošky.
,,Denisse Ileenová u telefonu" promluvil jemným dívčím hlasem někdo na druhé straně.
,,Den? To jsem já Kiar"
,,Jéé ahoj. . ." řekla Denisse, ale znělo to trochu neupřímně.
,,Máš teď čas ?"
,,Jo, proč?"
,,Potřebuju si promluvit mohla by jsi tak za půl hodiny? Sejdeme se pod tou japonskou třešní v lesoparku okay?" navrhla Kiar.
,,No víš" náhle někdo na druhém konci překryl sluchátko a Kiar začala být nervózní. Opět to v aparátu zašumělo. ,,Tak jo. Za půl hodiny ahoj" bylo to poslední co od Den Kiar v tu chvíli slyšela pak už se ozval jen vyčkávací tón.
,,Hm." Zamumlala a položila sluchátko na své místo. Znovu si pustila výběr svých nejoblíbenějších písní a začala dumat nad tím co si obleče. Kiar už byla taková, ať šla se zvířecím miláčkem, s košem nebo s kamarádkou vždy dlouho přemítala nad tím co si obleče nebo jaký zvolí účes. V rytmu písničky dopochodovala k prostorně velké zrcadlové skříni, s šoupnutím ji otevřela a zvědavě nakoukla dovnitř, i když její obsah znala skrz na skrz. Nyní si však zvolila rychle, džínové tříčtvrťáky a žlutý top byli přesně to co hledala. Rychle na sebe vše naházela, vlasy si nechala rozpuštěné a vyrazila. Vyběhla z pokoje, schody brala po dvou.
,,Tati jdu ven! Do deváté se vrátím!" zvolala k muži sedícímu a jídelního stolu s koláčem v ruce a šálkem čaje položeného na stole. Usmála se, vždycky se totiž dalo poznat že tam někdo pil, protože po každém položení něčeho teplého se na stolku začali zobrazovat kruhy, obtiskující přesně hrneček.
,,Ahoj" zavolal aniž by ji zaregistroval a Kia jen zabouchla dveře.
Stála na vchodových schodech a rozhlédla se po okolí, vše probíhalo pořád stejně pan Mufs venčil svého obtloustlého kokršpaněla a paní Hawkinsová pracovala na zahradě. Kiara jen kolem nich proběhla a s nezřetelným dobrý den pelášila dál. Byla skoro u domluveného místa když spatřila Denisse. Zpomalila a šla ji naproti.
,,Ahóóój" zvolala když už u ní Den byla.
,,Čau" prohodila Denisse hlavou tak že se jí tmavě hnědé vlay začaly třepotat. ,,Víš Ki, mrzí mě co se stalo s tvou mámou" řekla a objala kamarádku.
,,Díky" pošeptala ji Kiar do ucha. ,,Ale teď k věci!" vykřikla a odtrhla se od kamarádky. Den vypadala, že je zvědavá co se dozví a tak Kia spustila.
,,Deny! Přijali mě na školu Čar a Kouzel v Bradavicích!" při téhle větě si Denisse zkousla spodní ret. Ale dál poslouchala vyprávění Kiary. Když Kiar skončila Den se nadechla aby pro změnu spustila ona.
,,Víš. . . To se tam asi potkáme" pronesla a Kia na ni jen nevěřícně zírala.
,,Co?! Proč si mi to neřekla?! Já myslela, že jsme nejlepší kamarádky?!" začala ji tam tropit scénu.
,,Jo to jsme. . .Možná byli. . .Ale ne. . Jsme! Promiň že jsem ti to neřekla, bála bych se, že mi to nebudeš věřit…" promluvila ironicky smutným hlasem, který však Kia neodhalila.
,,Ale no tak! To víš, že bych ti to věřila!" řekla a zavěsila se do ni. A zabrali se do svých holčičích drbáren. Načež Denisse za hodinu opět s vážným hlasem promluvila.
,,Znáš Aarona Cresse?"
,,Našeho rozkošného Arniho? Však víš že sem do něj blázen!" řekla zasněně, ale Denisse se od ní odtáhla.
,,Tak on na tu školu chodí taky!"
,,To je super!" usmála se Kia.
,,Ne tak docela. . ."
,,Ne tak docela?"
,,Jo. ."
,,Můžeš mi to přiblížit?"
,,Chodím s ním ty trubko!" hnusně na ni vyštěkla Den. Kia se na ni chvíli dívala, ale po chvíli se doširoka usmála a začala kolem Denisse nebezpečně kroužit. Ta se na ni se strachem v očích podívala.
,,Ach tak. . Takže jsem byla pro naši rozkošnou Denissku jen náhražkou? Víš co ty zmije? Nenávidím tě! Jsem ráda že jseš jaká jseš!" Kiar nevěřila tomu co řekla, ale hřálo jí u srdce. Na podpatku se otočila a hrdě se vztyčenou bradou odkráčela pryč. Denisse na ni nevěřícně zírala, ale po chvíli se za ní s omluvami rozběhla.
,,Promiň měla jsem ti to říct já já. . ."
,,Jo měla! Ale je dobře, že mluvíš minulým časem protože ty seš minuly čas!" odbyla ji pohrdavě Kiara a nechala svou jedinou opravdovou kamarádku stát uprostřed ulice. Ale popravdě na sebe byla pyšná. Tento boj vyhrála!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronia Ronia | E-mail | Web | 12. května 2008 v 20:00 | Reagovat

Jo, Kiara bojovnice! x) Já ráda boje a bojovníky (sama jsem bojovník a jsem na to hrdá). Víš, že mi Kiara vůbec na jedenáct nepřijde? Ani ta její kamarádka. Na dýlku nekoukej, to napravíš. A brzo! =))

2 Nera Nera | Web | 12. května 2008 v 20:08 | Reagovat

krásný, Bar, moc, nemám náladu na popisování delšíého komentáře, vážně ne, ale bbylo to krásné!

3 Kayla Kayla | 12. května 2008 v 20:28 | Reagovat

je to uplne paradne napsany uz se tesim na dalsi kapitolu a mocinky dekuju za venovani-to mne strasne potesilo!!!!!!!

4 Leenikk Leenikk | Web | 12. května 2008 v 20:52 | Reagovat

Páni super, četlo se to teďka perfektně!

kapča s eti moc povedla, a ani mi nepřišlo, že by byla šíleně krtátká! Moc se mi to líbí, ale ta kámočka je fakt mrcha! Jsme zvědavá, ajks etam budou snášet aj s tím klukem!

5 Leandra Leandra | Web | 12. května 2008 v 21:15 | Reagovat

Ronia: mozna to spatne vyznelo, ale Kiare neni 11 =) to bych si dala. . . No premyslim tak ze ji bude 14-16 ete si nejsem jista do jakeho rocniku nastoupí =)

Pro vas vsechny moje zlaticka : moooc dekujuu ani envite jak me hreje u srdicka =) Jo Lenuszko =D jeste jednou pardon za ten prvni koment =D

6 Anusz Anusz | Web | 13. května 2008 v 13:21 | Reagovat

ta denisse je pěkná mrcha!! :-)) kapča byla Leo nádherná, pro miň, že jsem četla tak pozdě, klidně si mi to do komentářů mohla napsat, že už tady kapču máš :-)) ale nevadí, teď jsem si ji přečetla a mocinky se ti povedla. Fakt moc!!! Rychle piš další pokráčko!!!

7 Anusz Anusz | Web | 13. května 2008 v 13:22 | Reagovat

jé už jsem zapomněla moc krásný design :--))))))

8 mystery mystery | Web | 13. května 2008 v 14:47 | Reagovat

hmmmmm............to je husty..... uz se tesim az nastoupi do bradavic........rychle dalsi.....jochoch!:D

9 Ronia Ronia | E-mail | Web | 13. května 2008 v 15:48 | Reagovat

Aha, tak to jo. Mě se zdála nějaká moc ´dospělá´. Promiň, já sem ale blbá. Když jsem to četla poprvý, myslela jsem, že tam zrovna přijali i tu její kamarádku. Když jsem to ale četla po druhý, tak jsem pochopila jak to je. Mě taky než něco dojde, to je doba =) Ještě jednou promiň!

10 Leandra Leandra | Web | 13. května 2008 v 16:04 | Reagovat

Ale Ronie. . TO neva =) Vsak bys mela zazit me !

11 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | Web | 13. května 2008 v 16:10 | Reagovat

Jů, tak jsem si to konečně přečetla a skvělý... ;o) Nejdřív to jak šílela, pak se s tatíkem usmířila a pak se ozhádala se svou "kamarádkou". Docela škoda, že jí nevěří, mno. Ale tak co se dalo dělat, hm? Někdy je lepší něříct pravdu, ale teď se alespoň přesvědčila jaká doopravdy je.

Jinak kapča skvěle napsaná, co si budem povídat, sice je trošku kratší, ale tak co... Ne vše může být dlouhé, ne? =o)

Ju a jinak k tomu věnování pro komentátory. Děkuji, ty komentáře se píšou sami když je skvělé dílo, což jest... ;o)

12 Lia Lia | 16. května 2008 v 13:45 | Reagovat

no teda..to bude Slizolin..jak vysity...tipujem..no dufam,ze nie.....

13 Jenny Jenny | Web | 23. května 2008 v 12:39 | Reagovat

Souhlas s Liou, taky bych Kiaru tipla na Zmijozel xD Kapitola se ti moc povedla, délka ušla xD Mohlo by to být delší, ale i kratší že :-D Melu kraviny, radši si jdu přečíst další kapitolu co tu máš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama